Przepis na owoce pigwowca do herbaty

owoce pigwowcaZ rozpędu chciałam napisać “przepis na pigwę”, ale właśnie sprawdziłam różnicępoczątek pracy pomiędzy pigwą a pigwowcem i już wiem, że przedmiotem mojego postu są owoce pigwowca.  Zastrzegam, że to nie przepis na konfiturę, gdyż moje przygotowania owoców do herbaty kończą się wcześniej, konfitura wymaga więcej czasu. Podaję również proporcje na niewielki słoiczek tego przysmaku. W każdym razie warto spróbować owoców pigwowca jako dodatku do jesiennej herbaty, zamiast cytryny. Zapewniam, że i smak, i aromat są powalające. 

Składniki:

pół kilograma owoców pigwowca

1/4 kg cukru

1/2 szklanki wody

przygotowaniaPrzygotowanie: owoce pigwowca umyć, pokroić na ćwiartki, oczyścić z pestek. Włożyć do garnka, zalać gorącą wodą i zacząć gotować. Posypać cukrem, w miarę potrzeb podlewać wodą, gotować około pół godziny na wolnym ogniu. Uważać, by nie przypalić. Wykorzystać jako dodatek do herbaty. WP_009518

Dłuższe gotowanie – do przezroczystości owoców – doprowadzi do powstania konfitury. Proporcje dla konfitury powinny być: 1/2 kg owoców – 1/2 kg cukru i 1/4 litra wody. 

Niektórzy wkładają pokrojone i oczyszczone owoce pigwowca do słoika i kolejne warstwy posypują cukrem.  Owoce puszczają sok, bardzo dobry dodatek do jesiennej herbaty. Możliwości przygotowania owoców pigwowca jest wiele, zawsze warto spróbować czegoś nowego. 

2 thoughts on “Przepis na owoce pigwowca do herbaty”

Zapraszam do komentowania!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s