wyjątkowe miejscówki

kawiarnia w wiatraku – Mięćmierz k. Kazimierza Dolnego nad Wisłą

wiatrak

wiatrak Magiczne miejsce na skarpie, nad Wisłą, z którego roztacza się piękny widok na przełom królowej polskich rzek. Warto przyjść do tej wyjątkowej kawiarni, skosztować wody ze studni podawanej z miętą i cytryną, wypić dobrą kawę i zjeść domowe ciasto. 


galeria Щось цікаве / Something interesting – Lwów, Rynek 13 (Площа Ринок 13  (двір), Ukraina

DSC_2847

Niepozorne wejście do kamienicy pod numerem 13. prowadzi do ciekawego podwórka ozdobionego wzorem szachownicy. Można poczuć się niemal jak Alicja w Krainie Czarów. Wnętrze galerii kryje dzieła ukraińskich artystów – m.in. twórców biżuterii, grafik i rozmaitych ciekawych bibelotów. Warto zajrzeć, poczuć artystyczny klimat i coś kupić. Jak głosi hasło na wizytówce: Zawsze otwarte!

Tasties Cafe,  ulica Timiou Stavtou 38, Pano Lefkara, Cypr

DSC_3624

IMG_5204Przepiękne miejsce, gdzie z pewnością warto usiąść i delektować się wyjątkową atmosferą. Stare zegary, zielone patio,  chilloutowa muzyka, filiżanka cypryjskiej kawy z pewnością relaksują. Dla amatorów domowych kanapek coś na ząb, można również pograć w karty lub nardy (tryktraka).galeria Workshop Kalliroi, ulica Aristokiprou 2Γ, Nikozja, Cypr

IMG_4972Miejsce, gdzie powstają anioły. Niezwykła galeria w samym sercu Nikozji – pośród  weneckich murów, prowadzona przez Mari – Greczynkę rodem z Krety. Ja kupiłam tam swojego Manolisa – anioła z naparstka i koralików, który zawsze będzie przypominał mi słoneczne spotkanie z grecką artystką.

Zapraszam do komentowania!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s